Najczęściej zadawane pytania

Dlaczego outsourcing usług księgowych oraz kadrowo-płacowych zyskuje coraz większą popularność?


Rozwiązania z zakresu outsourcingu pozwalają właścicielowi czy też kadrze zarządzającej skupić się na realizacji „core biznesu”, a nie na zarządzaniu działem księgowości albo kontrolowaniu księgowej. Co więcej, outsourcing umożliwia dostęp do znacznie wyższej jakości obsługi księgowej. Współpraca z naszym biurem gwarantuje wsparcie kilkuosobowego zespołu specjalistów – doradcy podatkowego, głównej księgowej, eksperta ds. kadr i płac, analityka finansowego, radcy prawnego i wysoko wykwalifikowanych księgowych. Wiele firm nie może sobie pozwolić na taki zespół ekspertów. Ponadto wobec kosztów związanych z utrzymaniem własnego działu księgowego outsourcing może przynieść nawet 50% oszczędności.

Wręcz przeciwnie. Dostęp do danych bez względu na to, gdzie fizycznie się one znajdują, w formie elektronicznej czy papierowej, jest w zasadzie swobodny. Co więcej, obecność niezależnego księgowego, wdrożenie zewnętrznych zasad kontroli, indywidualnie dobrane raporty i zestawienia oznaczają, iż z jednej strony podniesione jest bezpieczeństwo w zakresie informacji finansowej, z drugiej zaś kadra zarządzająca otrzymuje rzetelną i terminową informację finansową niezbędną do zarządzania spółką co umożliwia większą kontrolę. Dostęp do danych posiadają wyłącznie uprawnione osoby w firmie.
Zapotrzebowanie zgłaszane jest do osoby prowadzącej spółkę. Dokument, np. faktura potwierdzona za zgodność z oryginałem może zostać zeskanowana i przesłana drogą e-mailową lub faksem. W sytuacji, kiedy niezbędny jest dostęp do oryginału dokumentu, może on zostać odebrany z naszego biura lub dostarczony osobiście.
Zważywszy na fakt, iż większość zadań księgowych jest przewidywalna i skalowana, wynagrodzenie jest kalkulowane najczęściej na podstawie takich parametrów jak: ilość dokumentów księgowych, zakres prac, ilość i rodzaj przygotowywanych raportów albo też ilość pracowników zgłoszonych do obsługi kadrowej czy płacowej. Wynagrodzenie zawsze jest kalkulowane w sposób indywidualny. Współpraca z nami pozwala na redukcję kosztów nawet od 25 – 50% wobec opcji posiadania wewnętrznej księgowości.
Po pierwsze jesteśmy ekspertami i nasza działalność polega wyłącznie na obsłudze procesów księgowych, kadrowo-płacowych i finansowych. To jest nasz core biznes. Stosowane przez nas metodologie pracy, wewnętrzne systemy kontroli jakości i efektywności, dzielenie się wiedzą, a także skala prowadzonego biznesu umożliwiają obserwowanie efektów synergii i oferowanie korzystnych warunków cenowych.
PERFECTA to firma pracująca w oparciu o najnowocześniejsze metodologie współpracy w zakresie outsourcingu. Doświadczenie we współpracy z dużymi firmami, spółkami giełdowymi, zagranicznymi firmami to unikalne know-how, z którego korzystamy we współpracy z małymi firmami czy też mikroprzedsiębiorcami. Profesjonalizm mierzony jest przede wszystkim, rzetelnością, prawidłowością terminowością i wysoką jakością obsługi i korzystnymi cenami.
W przypadku dalszych pytań prosimy o kontakt z biurem. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.

Nasze motto

"Gwarantujemy efekt w postaci rzetelnie świadczonej usługi – nas nie trzeba kontrolować, to my dbamy o Ciebie i Twoje sprawy."